Mandag morgen var Knut Storberget tilbake som folkevalgt stortingsrepresentant etter at han gikk av som justisminister fredag. Etter en kort og hektisk helg er han på plass i Nasjonalforsamlingen.
Foreløpig har han blitt plassert på et bøttekott av et kontor.
– Det har vært en blanding av vemod og lettelse å gå av som justisminister, men på hjemmebane er det jubel, sier Knut Storberget.
Denne helgen har familien fått boligen neddynget i blomsterhilsner fra hele landet.
– Det ble så mye at vi har kjørt en del av blomstene ut til en institusjon, vi hadde simpelthen ikke plass til alt hjemme.
Den nye hverdagen i Stortinget har begynt for Knut Storberget, men hvilken komité Storberget havner i blir klart senere denne uken.
– Dagen i dag bruker jeg til å snakke med mine folkevalgte kolleger, rådgiverne og ordne praktiske ting. Mange henvendelser fra media har det også blitt.