Arbeiderpartiet

Navigasjonssti

Partiet

Tvitret seg gjennom Europa

På sin påtvugne roadtrip fra New York brukte Jens Stoltenberg tiden til å tvitre og skrive meldinger på Facebook. Det har gitt mye oppmerksomet.

Gro fyller 71 år

I dag fyller tidligere statsminister og leder for Arbeiderpartiet Gro Harlem Brundtland 71 år.

Stoltenberg sitter fast i New York

Statsminister Jens Stoltenberg er sammen med flere hundre tusen andre flypassasjerer rammet av askeskyen fra Island.


Odd Eriksen misbrukt i VG-oppslag

I dagens VG-oppslag om petroleumsaktivitet i nord føler fylkesrådsleder Odd Eriksen seg misbrukt.

Ledige stillinger i stortingsgruppa

I Arbeiderpartiets stortingsgruppe er det nå to ledige vikariat som politiske rådgivere. Rådgiverne skal bistå våre politikere i utenriks- og forsvarsfraksjonen og kirke-, utdannings- og forskningsfraksjonen.

Arbeiderpresse, krig og sensur

Som en markering av at det i dag 9. april er 70 år siden den andre verdenskrig brøt ut i Norge, har Arbeiderbevegelsens arkiv og bibliotek en nettutstilling. Utstillingen er basert på arkivmateriale etter Norsk Arbeiderpresse som viser eksempler på hva arbeideravisene ble utsatt for under den tyske okkupasjonen.


Klare meninger om lokalsykehusene

Tidligere statsminister Odvar Nordli tar et kraftig oppgjør med de kreftene som vil bevare alle lokalsykehusene.

"Skoleringsåret 2010" er i gang

Rett før påske inviterte Oslo Arbeiderparti til quiz på Justisen med utenriksminister Jonas Gahr Støre som quizmaster. Det førte til fullt lokale og høy stemning. Les mer om arrangementet i Dagsavisen

Ledige stillinger

I Arbeiderpartiets stortingsgruppe er det nå to ledige vikariat som politiske rådgivere. Rådgiverne skal bistå våre fraksjoner i utenriks- og forsvarsfraksjonen og kirke-, utdannings- og forskningsfraksjonen.

Naviger i søkeresultatet:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36