Arbeiderpartiet

Navigasjonssti

Samråd med kristennorge

Bilde fra samrådet

Samråd med kristennorge

Partisekretær Raymond Johansen holdt i dag sitt første samråd med representanter for kristennorge etter at han overtok som partisekretær. Han valgte å legge spesielt vekt på viktigheten av det inkluderingsarbeidet som foregår i menighetene rundt omkring.

– Mange kristne menigheter har kommet langt med tanke på integreringsarbeidet, sa partisekretæren.

Dialogen med representanter fra kristennorge har foregått i flere år i samarbeid med Kristne Arbeidere. I samrådene diskuteres alt fra konkrete politiske spørsmål til verdier og samfunnsbygging.

– Denne dialogen er svært nyttig for oss som parti, sier Raymond Johansen. – Gjennom denne dialogen får vi konkrete innspill på vår politikkutvikling og vi får en direkte innsikt i hva som rører seg i de forskjellige kristne miljøene, forteller partisekretæren.

Han er svært fornøyd med dagens møte.

– I saker som klima, inkludering og rettferdig fordeling er det en klar fordel om de store bevegelsene som arbeiderbevegelsen og kristenbevegelsen trekker i samme retning. Men vi skal ikke bare snakke om det vi er enige om, eller om det som er enkelt. Hos oss vil vi ha alle spørsmål på bordet, understreker Johansen.

Publisert 23.06.2009