Arbeiderpartiet

Navigasjonssti

Støtte til Senter for Livsmestring

Anne-Grete Strøm-Erichsen

Støtte til Senter for Livsmestring

Helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen har besluttet at Senter for Livsmestring ved Bergen Diakonissehjem gis økonomisk støtte til å utvikle tilbud til forebygging og behandling av lette og moderate psykiske lidelser.

Aktiviteten ved Senter for Livsmestring sees i sammenheng med gjennomføringen av Samhandlingsreformen. Tildelingen er en oppfølging av Stortingets behandling av statsbudsjettet for 2010.

– Senter for Livsmestring gjør en viktig innsats for å bedre tilbudet til personer med lette og moderate psykiske lidelser, og jeg er glad for at vi har funnet midler til å støtte innsatsen framover, sier statsråd Anne-Grete Strøm-Erichsen.

Støtten gir Senter for Livsmestring mulighet til å jobbe videre med å utvikle samarbeidet med kommuner og helseforetak, og over tid inngå avtaler som gir grunnlag for en langsiktig drift ved senteret.

Tilskuddet vil utgjøre 2,5 mill kroner i 2010 og 2011 og den videre oppfølgingen vil skje i regi av Helsedirektoratet.

Publisert 04.05.2010